پاکسازی صورت با استفاده از گل رخت شویی


گِل رخت‌ شویی هم به شما امداد می‌نماید که از منافذ مسدودشده خلاصی پیدا فرمائید و موادی که‌این منافذ را مسدود کرده‌اند , خارج می کشد . به‌علاوه , گل رخت‌شویی برای پوست‌های چرب هم مضاعف موثر است , زیرا قادر است ترشح بیش‌ازاندازه‌ی چربی را کاهش بدهد و سبب طهارت و پاکسازی صورت شود .

یک قاشق غذاخوری گل رخت‌شویی , آب و بلغور جودوسر را مخلوط فرمایید . صورت خویش را منزه فرمایید و این ادغام را روی آن بمالید و بگذارید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی صورت‌تان بماند . در‌نهایت , صورت خویش را با آب بشویید و با یک حوله‌ی قابل انعطاف کم آب فرمایید . آن‌گاه از یک مرطوب‌کننده‌ی ملایم استعمال نمایید . این معالجه خانگی را یکبار در هفته انجام دهید .

به‌جای آن می توانید کمی گل رخت‌شویی , گلاب و پودر چوب کفش تابستانی ( از هریک به‌اندازه‌ی یکسان ) را با نیز ترکیب نمائید تا خمیر غلیظی به‌دست آید . در‌حالتی که اضطراری بود , اندازه آب را مقداری بیشتر فرمایید . این ادغام را به صورتِ خویش که پاک است , بمالید و بعداز این که به طور کامل کم آب شد , بشویید . این فرآیند را یکبار در هفته تکرار نمائید .

 پاکسازی صورت با عسل

عسل هم برای پرهیز از مسدود‌شدن منافذ پوست زیاد اثرگذار است . این ماده همینطور میتواند در کاهش ترشح بیشتراز اندازه‌ی چربی روی پوست و تنگ‌تر‌کردن منافذ آن مؤثر باشد . به‌علاوه , عسل به هیدارته پاکسازی صورت یاری می کند .

عسل را روی منطقه‌ی آسیب‌دیده‌ی پوست بمالید . آن را ماساژ داده و بگذارید یکسری دقیقه بماند . آنگاه آن را با آب ولرم بشویید . این کار دو یا این که سه توشه در هفته انجام دهید تا از مسدود‌شدن منافذ پوست دوری شود .

همینطور می توانید از ادغام سه قاشق غذاخوری عسل و دو قاشق چای‌خوری پودر دارچین , نوعی ماسک صورت تنظیم فرمائید . این ادغام را روی پوست صورت بمالید . بگذارید حدود ۲۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند و آنگاه آن را با آب ولرم بشورید . این روش معالجه خانگی را یک یا این که دو توشه در هفته , به‌منظور از بین‌بردن چربی و آلودگی‌های منافذ پوست انجام دهید .

همینطور می توانید ماسکی دیگر تهیه و تنظیم فرمایید : دو قاشق غذاخوری ماست معمولی , یک قاشق چای‌خوری عسل و یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون را باهم ترکیب نمایید و روی صورت خویش بگذارید . اذن دهید ۱۵ دقیقه روی پوست‌تان بماند و بعد از آن آن را با آب ولرم بشویید . این ماسک صورت را یکبار در هفته به کار گیری نمائید تا آلودگی‌های منافذ از بین‌ برود و پوست‌تان تغذیه شود .
. لیمو ترش

لیمو برای پاکسازی صورت 

لیمو هم قادر است به‌منظور خودداری از مسدود‌شدن منافذ پوست مورد استعمال قرار گیرد . «اسیدسیتریک» مو جود در لیمو , به پاکسازی صورت یاری مینماید و آلودگی‌ها و چربی‌های منافذ آن را تمیز میکند .

آبِ لیموی جدید را گرفته و روی پوست بمالید و به بازه زمانی ۵ الی ۱۰ دقیقه به‌آرامی صورت خویش را ماساژ دهید . آن گاه آن را با آب ولرم بشویید , صورت خویش را کم آب فرمایید و از یک مرطوب‌کننده ملایم به کارگیری نمائید . این کار را یک‌روز‌درمیان انجام بدهید .

همینطور می توانید یک ماسک صورت از ادغام یک قاشق چای‌خوری آب لیمو , یک قاشق چای‌خوری ماست معمولی , یک قاشق چای‌خوری عسل و ۵ تا ۶ قاشق چای‌خوری شکر تهیه و تنظیم نمایید . این مخلوط را روی پوست خویش قرار داده و به بازه ۲ دقیقه به‌آرامی ماساژ دهید . اذن دهید این ادغام ۱۰ دقیقه روی صورت‌تان بماند و آن‌گاه آن را با آب ولرم بشویید . این روش را هفته‌ای ۲ توشه انجام دهید .

پوست لیمو نیز نرم‌کننده و تمیزکننده‌ی زیاد نیکی است . برای دوری از مسدود‌شدن منافذ پوست , میتوانید به‌راحتی پوست لیمو را روی پوست بمالید و بگذارید ۵ دقیقه بماند . آن‌گاه صورت خویش را با آب ولرم بشویید و این کار را هفته‌ای ۲ توشه انجام بدهید .

https://wp.nyu.edu/samantech/%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA/