ساندویچ سازها از دو ورقه درست شده گردیده اند . این دو برگه دارنده مکان های خاصی برای قرار دادن ساندویچ ها می‌باشند . ولی تعداد این منزلت ها در ساندویچ ساز های متعدد مختلف مانند ساندویچ ساز فلر است . در میانه هرمورد از این منزل ها هم یک بر آمدگی ساخته شده است که نان مربعی ساندویچ را به دو نیم تقسیم می نماید .

در ساندویچ سازهای توسعه یافته خیس قابلیت و امکان صفحه های گریل هم قرار داده شده‌است . در‌این جور از ساندویچ سازها علاوه بر اصلاح کردن ساندویچ , می‌توانید گوشت را نیز گریل نمائید .
در هنگام خرید ساندویچ ساز به چه نکاتی بایستی دقت کنیم :
ساندویچ ساز با چه میزان ای مطلوب خیس است؟

ساندویچ ساز

ساندویچ سازهایی که در بازار جانور می باشند اشکال و اقسام متفاوتی دارا هستند و با وجود سایزهای متفاوت می‌توانند برای هر تعداد خانواده ای مطلوب باشند . ساندویچ سازها را بر پایه ی تعداد منزل ها و عمق آن ها جور بندی می نمایند . کوچکترین آن‌ها از دسته ۲ نان آزمایش است که اما طرف داران بیشتری را نسبت به دیگر جور ها دارااست . درین جور از ساندویچ سازها میتوانید دوتا نان آزمایش را قرار دهید و در پایان ۴ ساندویچ مثلثی داشته باشید . در شرایطی‌که جزء اشخاصی می‌باشید که مواد متعددی را در ساندویچ خویش قرار می دهید , دستگاه های ساندویچ ساز با عمق بیشتر را گزینش فرمایید . اما در برخی از دستگاه های ساندویچ ساز قابلیتی قرار داده شده‌است که می‌توانید متناسب با قطر ساندویچ خویش میزان عمق منزل ها را گزینش نمایید .
گونه ساندویچ ساز :

نوع ساندویچ ساز تماما به ذوق وسلیقه فردی شما مربوط است . برندهای گوناگون ساندویچ سازهایی در گونه های گوناگون و با رنگ های متنوعی وارد بازار کرده اند , در سود میتوانید آنان‌را به راحتی با آشپزخانه خویش هماهنگ نمائید . در بازار اشکال دیگری از ساندویچ سازها هم مو جود می باشند که انواع دوچندان متفاوتی را بر روی نان شما تولید خواهد کرد .
سرعت داغ شدن ساندویچ ساز :

در بعضی از ساندویچ سازها المنت هایی با بضاعت و توان داغ شدن پرسرعت قرار داده شده‌است . در حالتی‌که نیازمند تهیه و تنظیم ساندویچ در کوتاهترین زمان میباشید , محصولی را گزینش فرمایید که‌این خصوصیت را در خویش داشته باشید . علاوه بر این میزان گرمایی که ساندویچ ساز ایجاد می نماید هم از نکاتی است که در هنگام خرید این دستگاه بایستی به آن دقت فرمایید .

http://blogs.bu.edu/kdupre/%d8%b3%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%88%db%8c%da%86-%d8%b3%d8%a7%d8%b2-%d9%81%d9%84%d8%b1-%d9%85%d8%af%d9%84-sm275/