درین مقاله هرآنچه که برای خرید یک پرینتر مطلوب نیاز دارید بدانید به تفصیل شرح داده شده است . خرید آگاهانه یعنی خرید موفق‌تر , پس جای درنگ نیست! چاپگرها یکی‌از اسباب و اثاث جانبی رایانه همراه میباشند که امروزه از اهمیت خاصی برخوردار می باشند .

راهنمای خرید پرینتر
پرینترها تلاش بالایی در کاربردهای گوناگون دارا‌هستند . امروزه بیشتر مردمان به یک دستگاه چاپ برای به کارگیری فردی در محیط کار و یا این که خانه نیاز دارا هستند . اما این اشخاص در هنگام خرید , بجهت بسیار بودن مدل‌های چاپگرها , در گیر سردرگمی میگردند و نمی‌توانند پرینتر مطلوب خویش را گزینش نمایند . در سطح نخستین , دسته دستگاه چاپ انتخابی شما به کاری که میخواهید با پرینتر خویش انجام دهید وابسته است . مثل چاپ نوشته و تصاویر گرافیکی سیاه و سپید و یا این که رنگی . این کارداران سبب ساز تغییرنوع پرینتر انتخابی شما می گردد . مثلا در حالتی که شما به چاپ تعداد متعددی صفحه های متنی احتیاج دارید , برای شما یک دستگاه چاپ لیزری تک رنگ مطلوب است . البته برای تصاویر گرافیکی و عکس , نیاز به یک پرینتر رنگی جوهرافشان یا این که لیزری دارید تا شایسته ترین سعی را داشته باشید .

پرینترها براساس گونه مصرف و سعی , به 5 گونه گوناگون تقسیم میگردند :

چاپگرهای جوهرافشان ( inkjet )
پرینتر لیزری رنگی و سیاه و سپید ( monochrome printer & Laser color )
چاپگرهای یک سری کاره ( Multifunction )
چاپگرهای قابل حمل ( Portable Printer )

پرینترهای جوهرافشان – Inkjet
چاپگرهای جوهرافشان بوسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک ورقه ورقه از روش منافذ ریزی که در هد موجود است , منجر بوجود آوردن تصاویر سیاه و سپید و رنگی در‌حد کیفیت مطلوب میشود . رنگ‌های دارای اهمیت در چاپگرهای جوهر افشان , به سه رنگ حیاتی تقسیم میگردد : لنگر پرینترهای جوهری خانگی – Deskjet پرینترهای جوهری اداری – Officejet پرینترهای جوهری منحصربه‌فرد عکس – Photosmart cyan ( آبی‌رنگ ) – Magenta ( قرمز رنگ ) – Yellow ( زردرنگ ) , که به همراه آن‌ها همرنگ سیاه هم موجود است که برای ساخت تصویر با رنگ مشکی به کار می رود . بعضا از چاپگرهای جوهرافشان , از ادغام سه رنگ دارای اهمیت , رنگ مشکی مرکبی به‌وجود می آورند که برای نوشتن نوشته چندان مطلوب نیست و رنگ آن به صورت مشکی متمایل به سبز یا این که آبی‌رنگ است . در خصوصی دیرباز چاپگرهای جوهرافشان , کارتریج‌های سه رنگ با اهمیت به یکدیگر متصل بودند و در صورت تمام شدن یکی‌از رنگ‌ها شما ناچار به بده بستان هر سه رنگ بودید . اما امروزه در چاپگرهای جوهرافشان , این سه رنگ از یکدیگر جدا شده‌اند . بیشتر چاپگرهای جوهر افشان از چهار رنگ با اهمیت تشکیل شده‌اند . البته شما برای چاپ حرفه‌ای عکس , به یک پرینتر با شش رنگ جداازهم احتیاج دارید که علاوه بر سه رنگ مهم و رنگ مشکی , دارنده همرنگ قرمز‌رنگ روشن و آبی‌رنگ روشن باشد که در ساخت تصاویر با رنگ های ارگانیک خیس تأثیرگذار است . سرعت چاپ در چاپگرهای جوهر افشان نزدیک به 6/2 ورقه در دقیقه است . این وضعیت برای چاپ نوشته مطلوب است و در چاپ تصاویر , سرعت چاپ یک دستگاه چاپ جوهر افشان , نزدیک به 3/2 ورقه در دقیقه است . به صورت کلی چاپگرهای جوهر افشان یک بها سنجیده را به شما ارائه میدهند و برای مصارف همگانی , تعیین قابل قبولی است . به یاد داشته باشید که چاپگرهای جوهرافشان صرفا برای مصارف همگانی کاربرد ندارد , بلکه مدل‌های حرفه‌ای این چاپگرها را می‌توان در محیط‌های عکاسی و مکان‌های حرفه‌ای هم به کار موفقیت . چاپگرهای جوهرافشان , قیمتی میان 150 تا 1200 دلار دارا هستند که سبب ساز ارتقا طیف گزینش برای یوزرها می‌گردد .

خرید پرینتر رنگی لیزری یکی از نیاز های اداری و خانگی میباشد . از این رو سایت بست رویو بهترین راهنما را برای خرید این محصول در اختیار شما قرار می دهد . حال آن که باید توجه داشته باشید امکان خرید اینترنتی نیز برای کالای شما وجود دارد .

 

https://sites.psu.edu/bestbuy/2019/07/22/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D8%A7%D9%BE%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%86-%D9%BE%DB%8C/