سرخ کن وسیله ای است که عملیات سرخ کردن انواع غذا با سرخ کن را با سرعت بیشتر و در یک حرارت مشخص انجام می‌دهد . این دستگاه دوست داشتنی ساختار آنچنان پیچیده ای ندارد و از یک المنت بخاری و سبد فلزی برای قرار گیری مواد غذایی درون در آن درست شده شده‌ است . همینطور بر روی سبد دستگیره ای درنظرگرفته شده شده‌ است که بتوان آنرا به سادگی داخل دستگاه به جهت بالا و تحت جنبش اعطا کرد . به طور کلی میتوان شایسته ترین سرخ کن را وسیله ای دانست که با حرارت و پرسرعت خوراک را سرخ می نماید .

در بخش اعظم فست فودها برای سرخ کردن و برشته کردن مواد غدایی از شایسته ترین سرخ کن استعمال می شود و نیز چنین به دلیل تماس المنت با روغن در سرخ کن های الکتریکی اتلاف انرژی درین دستگاه ذیل میباشد از این رو زیاد مقرون به صرفه است .

به طور معمول فرآورده بدنه شایسته ترین سرخ کن ها از استیل یا این که فولاد قابل انعطاف است ولی صرفا مزیتی که بدنه استیل را از فولاد قابل انعطاف جدا می نماید خوردگی کم استیل نسبت به فولاد قابل انعطاف است ; لذا کالا های استیل شایسته ترین گزینش برای این دستگاه دوستداشتنی است .  پیشنهاد ما سرخ کن بدون روغن پارس خزر است.

در بیشتر شایسته ترین سرخ کن ها نقطه سرد موجود است که سبب می شود اکثری از خرده های طعام وقتی که ته نشین می گردند در دمای ذیل منجر لکه دار شدن و فاسد شدن روغن نشوند .

یکی‌از عارضه ها عدم استقبال از سرخ کن ها میزان مصرف فراوان روغن درین دستگاه می‌باشد ولی قابل ذکر است که در یک سری سال اخیر دستگاه هایی با سیستم کاهش مصرف روغن یا این که چه بسا دستگاه های سرخ کن بدون روغن هم روانه بازار شده‌است .
شایسته ترین سرخ کن ها بطور کلی به چندین نوع قسمت بندی می گردند :

سرخ کن های معمولی الکتریکی : این سرخ کن ها از یک المنت و یک محیط روغن درست شده گردیده اند که مواد غذایی را در جایگاه های متعدد حرارت می دهند .

انواع سرخ کن

سرخ کن های فارغ از روغن یا این که کم مصرف : این سرخ کن ها مواد غذایی را سوای به کار گیری از روغن و با جریان سرعت بالا هوا حرارت می دهند .

مینی سرخ کن ها : که مثال کوچکی از سرخ کن های جان دار در بازار می‌باشند . ولی تمام خصوصیت های شایسته ترین سرخ کن های معمولی را دارا می‌باشد .

برای خرید دستگاه سرخ کن به تعدادی نکته دقت نمایید :

میزان دارایی و گارانتی سرخ کن :

نظیر تمام لوازمی که خریداری می‌کنید که و برای آن میزان دارایی خاصی در حیث می گیرید برای این متاع هم با گونه های گونه های گوناگون و با گارانتی دارای اعتبار میتوانید شایسته ترین سرخ کن را متناسب با دارایی خویش گزینش نمائید .

محیط و میزان ظرفیت سرخ کن :

سرخ کن را با دقت به تعداد اعضای خانواده تعیین فرمایید بطور نمونه در صورتیکه اعضای خانواده تان ۲ نفر است دستگاه کوچکتر تعیین نمایید و یا این که بیشتر از ۲ نفر دستگاه بزرگتر را تعیین نمایید .

عملکرد فرمائید در خرید شایسته ترین سرخ کن به محیط آن اعتنا بیشتری فرمایید و حد الامکان دستگاهی خریداری فرمایید که محیط آن استوانه ای باشد چون مواد غذایی بزرگتری را میتوان در آن جای اعطا کرد و مطلوب خانواده های لبریز جمعیت است .

غالبا برای خانواده های کم جمعیت سرخ کن هایی با محیط چهار گوش مطلوب می‌باشد .

به سبد سرخ کن ها اعتنا فرمائید

به کارگیری از سبدهای آسانسوری ممکن است در دیدگاه اولیه سهل خیس باشد ولی احتمال زخم دیدن این گونه سبدها در دستگاه های سرخ کن بالاست و نیز چنین در بعضا موردها ممکن است قطعات خوراک در سبد گیر بیفتد که در آن صورت می بایست از کفگیرهایی که به سبد آسیبی نزند استعمال فرمایید .

منبع:

https://sites.psu.edu/bestbuy/2019/07/16/%d8%b1%d8%a7%d9%87%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%b3%d8%b1%d8%ae-%da%a9%d9%86/