پرینترهای قابل حمل ‌‌‌ ( Portable printer )

در‌صورتی‌که شما از کسانی می‌باشید که مدام در اکنون سفر میباشید , حتماً به چاپگرهای قابل حمل نیاز پیدا می کنید . خرید پرینتر قابل حمل امروزه یک کدام از پرطرفدارترین چاپگرها در کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشند . این پرینترها مقدار مضاعف کوچکی دارا هستند که به راحتی می توانید آن را در هر جایی که خواستید حمل نمایید . از ویژگی‌های دیدنی این پرینتر , وزن کم آن است که نزدیک به 5 پوند وزن دارااست و به راحتی با باتری کار می‌نماید . این چاپگرها از تکنولوژی چاپگرهای جوهرافشان و یا این که روش تونرهای حرارتی ( ریبون ) استعمال میکند . با استعمال از ریبون , بر اثر فشار و گرمایی که داراست , منجر انتقال رنگ به ورقه و در سود تولید تصویر میشود , ولی مشکلاتی نیز در به کار گیری از چاپگرهای قابل حمل موجود هست که در‌این در میان می‌توان به کیفیت پایین‌تر از چاپگرهای جوهر افشان , سرعت چاپ ذیل , ارتقاء ارزش چاپ در هر برگه ( به صورت کل چاپ نوشته و تصاویر رنگی در هر کاغذ , برای دستگاه‌های قابل حمل فراتر است , برای این که تانک‌های این چاپگرها نسبت به پرینتر های جوهرافشان کوچکتر بوده و نمی‌توانند تعداد متعددی ورقه را چاپ نمایند . ) , و عدم وجود منابع تأمین برگه برخلاف چاپگرهای دیگر اشاره نمود , که در باب می بایست به صورت تک تک ورق‌ها را به پرینتر وارد نمائید .

انرژی موردنیاز پرینتر قابل حمل , از باتری تأمین می گردد . در صورتی شما به چاپ تعداد متعددی ورقه نیاز دارید , یک باتری استاندارد ( NiCad ) Nickel Cadmium میتواند نزدیک به 90 کاغذ , دستگاه چاپ را در موقعیت شارژ بی نقص پشتیبانی نماید , سوای آنکه نیاز به شارژ مجدد داشته باشد اما در شرایطی‌که میخواهید بازه زمانی نوبت چاپ شما ازاین مقدار نیز بیشتر شود , میتوانید از باتری‌های خصوصی Ni – MH ( Nickel metal Hydride ) به کار گیری نمایید , به دلیل آن که میتواند بازه زمانی طولانی‌تری انرژی برای دستگاه چاپ تأمین نماید .

تنی چند از چاپگرهای قابل حمل دارنده یک پیروزی از روی اختیار اسکنر می‌باشند که با افزودن آن , می‌توان از آن تحت عنوان یک اسکنر قابل حمل استفاده نمود .
یکی دیگر از ویژگی‌های دیدنی این پرینتر, وجود یک پورت infrared است که به شما اذن می دهد داده ها خویش را در میان دستگاه چاپ و رایانه همراه فارغ از نصب هیچگونه رابطی انتقال دهید . همینطور این خصوصیت به شما این قابلیت را می دهد تا داده ها متبوع خویش را از PDA و نوت‌بوک به پرینتر منتقل نمایید . ( می بایست بدانید که رایانه شما می بایست دارنده دستگاه infrared باشد تا شما بتوانید از این قابلیت استعمال نمایید . )
چاپگرهای قابل حمل قیمتی نزدیک به 150 تا 500 دلار دارا‌هستند که تمام یوزرها می توانند به راحتی آن را خریداری نماید و در مسافرت‌های خویش از آن به کار گیری نمایند .

نکات مهم خرید پرینتر

Resolution ( توجه چاپ )

اعتنا چاپ در یک پرینتر , یک کدام از کارداران کلیدی در گزینش پرینتر است . توجه چاپ اصولا به تعداد نقاطی گفته می شود که در هر اینچ مربع از ورقه به وسیله دستگاه چاپ تولید می شود , که‌این نقاط روی ورقه , در دو جهت عمودی و افقی چاپ می گردند .
به همین علت , در هنگام معرفی توجه چاپ پرینتر , آن را با دوتا معرفی می نمایند . نظیر 600*600 که او‌لین عدد مرتبط با توجه چاپ افقی و دومی عدد مرتبط با اعتنا چاپ عمودی است .
امروزه بخش اعظم چاپگرها از اعتنا استاندارد 600* 600 پشتیبانی می نمایند که‌این ادله سبب ساز بوجود داخل شدن تصاویری با اعتنا بالا در طول چاپ می‌گردد . بیشتر چاپگرهای جوهرافشان دقتی نزدیک به 1200 * 2400 نقطه در اینچ را چاپ مینمایند , ولی در مدل‌های جدیدچاپگرهای جوهرافشان , این نقاط ارتقاء یافته و به حدود 1200 * 4800 نقطه در اینچ رسیده است .

در آخر شما برای این که بتوانید یک پرینتر لیزری را درست انتخاب کنید کی توانید از سایت بست رویو استفاده کنید . همچنین خرید پرینتر از نیاز های مصارف خانگی و اداری محسوب می شود .

https://wp.nyu.edu/downloadbook/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1%DB%8C/