یکی از شایع ترین و دوستداشتنی ترین آب میوه ها میان اهل ایران ها چای هست . به همین خاطر خرید چای ساز دوچندان مرسوم شده‌است چراکه مصرف چای این ایام به یک عادت تبدیل شده‌است . بو و مزه بی سابقه چای اهل ایران , حسی متانت بخش به ما می‌بخشد . احتمال دارد برای اکثری از اشخاص اصلاح کردن یک چای جدید دم مشقت بار باشد و یا این که قوانینی پیش بیاید که مجال کافی برای جوش آوردن و دم کردن یک چای خوش مزه نباشد . چای ساز برقی درین مواقع میتوانند دوچندان یاری کننده باشد .

اما مزه و رایحه چای تشکیل‌شده به روش سنتی با چای تشکیل‌شده به وسیله چای ساز قابل مقایسه نیست ولی خرید چای ساز اثرگذار و پر استفاده در مواقع واجب میتواند دوچندان کارساز باشد . چه بسا بعضا از اشخاص به کارگیری از چای ساز های برقی را به روش های دم کردن چای بر روی اجاق ترجیح می دهند . در هرصورت همانند هر متاع دیگری تعیین روش های اصلاح کردن چای تماما به ذوق وسلیقه شما مربوط است .

ولی در‌حالتی که در‌پی چای ساز برقی میباشید خوب تر است مقاله پایین را از دست ندهید…

چای ساز ها دستگاه هایی می‌باشند که آب را با سرعت بالایی جوش میاورند و بعد از جوش وارد شدن آب باطن کتری , می‌توانید چای را در برهه زمانی زمان کوتاهی دم نمائید . از این دستگاه ها برای دم کردن چای , گونه های دمنوش ها و همینطور گرم نگه داشتنشان به کارگیری می شود . انواع چای ساز از یک قوری و کتری تشکیل‌شده شده‌است .
به طور کلی سه جور انواع چای ساز در بازار موجود میباشند :

چای ساز استند دار
چای ساز فارغ از قوری
چای ساز های بالا تحت

قیمت چای ساز های دارنده استند :

این مدل از چای ساز ها برای قرار تصاحب کردن در باطن آشپزخانه زیاد مطلوب میباشند و با ظواهر زیبای خویش جلوه ای امروزی به آشپزخانه شما میبخشند . در نصیب زیرین این گونه از چای ساز ها یک استند قرار گرفته است که کتری و قوری هر دو بر روی آن قرار می‌گیرند . زمانی که دستگاه چای ساز را به برق وصل می‌کنید برگه به آرامی گرم شده و چای دم میکشد . ولی در صورتی قوری بیش تر از میزان بر روی استند بماند ممکن است سبب از میان رفتن بو و مزه حقیقی و واقعی چای شود . در‌این جور از چای سازها خصوصیت هایی قرار داده شده‌است که در قیمت چای ساز منجر تفاوت در بها های آن‌ها خواهد شد که درپی به آنان خوا‌هیم پرداخت .
چای سازهای بالا ذیل :

درین مدل از چای سازها قوری بر روی کتری قرار داده شده‌است . این چای سازها هم نظیر چای سازهای دارنده استند فعالیت می نماید با این تفاوت که قوری بر روی کتری قرار میگیرد . وقتی که آب داخل کتری جوش میاید بخار نتایج از آن به نصیب انتهایی قوری برخورد کرده و در سود سبب ساز دم کشیدن چای می شود . با به کار گیری از این دستگاه بو و مزه چای محافظت خواهد شد . قیمت چای سازها به دلیل این‌که در ابتدا و تحت قرار می‌گیرند طول متعددی دارا‌ هستند .

چای سازهای فارغ از قوری :

 چای ساز برقی

درین گونه از چای ساز ها قوری در درون کتری قرار گرفته است . چای ساز برقی داخل توری قوری به وسیله سیستم گرمایش که از جوش وارد شدن آب بوجود آمده است دم می‌کشد .
در هنگام خرید چای ساز برقی به چه نکاتی بایستی دقت کنیم :
دسته چای ساز :

انواع چای ساز را مبتنی بر ذائقه خویش گزینش فرمایید . پبشنهاد میکنیم که در شرایطی‌که رایحه و مزه چای برایتان کلیدی است , خرید چای ساز برقی بالا تحت را در لحاظ بگیرید.

https://wp.nyu.edu/downloadbook/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%da%86%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%b3%d8%aa-%d8%b1%d9%88%db%8c%d9%88/