حتماً شما نیز در پخت انواع غذا با سرخ کن , صرفا به زمان سرخ شدن طعام و میزان روغن اعتنا می‌کنید و گهگاه با یک غذای سرخ شده ی ترد و گهگاه با یک غذای کم آب یا این که مغز پخت نشده رو به رو می شوید . تمامی این‌ها به خاطر این است که در به کار گیری از سرخ کن , نکاتی موجود هست که رعایت کردن یا این که رعایت نکردن آن‌ها , فیض کار را کاملاً گوناگون می نماید . آشپزهای ماهر از رموز دستگاه سرخ کن با خبر می باشند و همین نکته در کنار فوت و فن‌های دیگر , یک آشپز معمولی را به آشپز حرفه‌ای تبدیل می نماید . در‌صورتی‌که میخواهید سود به کارگیری از سرخ کن برای شما نیز گوناگون شود موارد ذیل را بخوانید .

سرخ کن را بیشتراز حد مالامال نکنید

لبریز کردن بیش تر از حد سرخ کن , منجر میگردد دمای روغن از حد خاصی فراتر نرود و عملیات سرخ شدن کیفیت عالی کیفیت بالا , نا ممکن شود . لبریز کردن بیش تر از حد , می تواند سبب ساز طولانی شدن زمان پخت شود و در امر غذاهایی مانند سیب زمینی سرخ شده , سیب زمینی های قابل انعطاف و خمیری صورت به شما بدهد . به این ترتیب مدام به میزانی که پیشنهاد شده , خوراک باطن دستگاه سرخ کن بریزید و ولی اعتنا به میزان سرخ کن متناسب با نیازتان نیز اهمیت بالایی داراست . برای این‌که مقدار سرخ کن و گنجایش آن مطلوب شما باشد .

جلوی غذای روغنی را بگیرید

در شرایطی‌که غذای شما بیش تر از حد روغنی است , گونه های کار در داغ نبودن روغن است . زمانی روغن به نیکی داغ باشد مرحله رویی خوراک , زود سرخ و ترد می شود و نظیر یک دیوار دفاعی در میان روغن و مغز خوراک فعالیت میکند تا روغن نتواند به دل طعام شکافت نماید . همینطور داغ بودن روغن سبب می شود که روی طعام ترد باشد و مغز خوراک قابل انعطاف و آبدار باقی بماند . بهتر است از سرخ کن بدون روغن استفاده کنید.

به غذای تندرست سرخ شده , ایمان بیاورید

غذای سرخ شده می‌تواند تندرست باشد به شرط این‌که بلد باشید چطور آن را صحیح فرمایید . مثلاً برای سرخ کردن یک تکه مرغ یا این که ماهی که به خودی خویش غذای سلامتی می باشند , می توانید آنان‌را به خمیر سوخاری آغشته نمایید و در روغنی که کاملاً داغ شده بیاندازید . بنابراین , روغن به داخل گوشت شکافت نمی‌کند و خوراک با رطوبت و روغن خویش می پزد . به این ترتیب غذایی که فراهم می شود با وجود اینکه یک سرخ کردنی محسوب می‌شود , سلامت و موءثر خواهد بود .

سرخ کن مطلوب گزینش فرمائید

داشتن یک سرخ کن عالی و کیفیت عالی می‌تواند آشپزی شمارا متعدد نماید , به این ترتیب تعیین سرخ کن را به توجه انجام دهید و نیاز خویش را در لحاظ بگیرید . انواع سرخ کن مثل سرخ کن بدون روغن پارس خزر یا این که سرخ کن فیلیپس میتواند از سوختن خوراک و روغن یا این که هدر رفتن آن پرهیز نماید البته یک سرخ کن بد و نا مناسب , به زودی به یک وسیله بی مصرف تبدیل میگردد . سرخ کن بزرگ , روغن متعددی مصرف می نماید و سرخ کن کوچک , میتواند زمان سرخ کردن را یکسری برابر نماید .

ایمنی پیشین از هرچیز

روغن داغ زیاد خطرناک است و می بایست هنگام کار با آن , همگی جوانب احتیاط را رعایت کرد . شما ممکن است هرروز با روغن داغ , سروکار داشته باشید ولی قابلیت واقعه مدام موجود هست . همواره دمای روغن را در اختیار گرفتن فرمائید و روغن داغ را به درحال حاضر خویش رها نکنید . به محض این‌که دیدید روغن دود می نماید , سرخ کن را خاموش فرمائید و هیچوقت روی روغن داغ , آب نریزید . مواظب باشید که کودک ها در حوالی سرخ‌کن سرگرم بازیگوشی نشوند. چه بسیار عالی که در هنگام خرید سرخ کن، سرخ کن بدون روغن را گزینش کنید.

یکی از ملزومات آشپزخانه، پخت انواع غذا با سرخ کن است. آشپزی اهل ایران با سرخ کردن عجین است , مثلا , سرخ کردن پیاز یکی اولی کارهایی است که برای پختن یک طعام مثل خورش قیمه انجام میگیرد . غیر از این , ما دوست داریم اکثری از غذاها را به صورت سرخ شده مصرف کنیم ; غذاهای خوشمزه‌ای نظیر ماهی , مرغ و سیب زمینی که گهگاه به صورت یک وعده غذایی بی نقص سرو میگردند . سرخ کردن غذاها علاوه بر این‌که برای تن , چندان تندرست و موءثر نیست , می‌تواند مضرات متعددی نیز داشته باشد ولی سرخ کن سوای روغن سبب می شود که روغن کمتری استفاده شود و دمای یکنواخت سرخ کردن , بازدارنده از سوختن و سرطان‌زا شدن غذاها شود .

روغن عالی گزینش فرمائید

روغن های بکر ارگانیک , گزینش خیر برای نگهداری سالمی و مزه می‌باشند البته بیشتر آن‌ها زود می‌سوزند و در صورت سرخ کردن طولانی طعام , تبدیل به مواد زیان آور بد مزه میشوند . براین اساس خوبتر است از روغن‌هایی که دمای سوختن و تحمل حرارت بیشتری دارا هستند , به کار گیری فرمائید . روغن های منحصر سرخ کردن و روغن هسته انگور , گزینه‌های قابل قبولی می باشند . به یاد داشته باشید که چنانچه غذای شما , مزه سوختگی میدهد البته ظواهر سوخته ندارد , احتمالاً روغن آن سوخته است و خوب تر است آن را یک راست به سطل زباله منتقل نمائید .

منبع:
https://wp.nyu.edu/downloadbook/%d8%b3%d8%b1%d8%ae-%da%a9%d9%86/