۱۰ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۸ ثبت شده است

seo و بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه‌سازی موتور جستجو

بهینه‌سازی موتور جستجو ؛ (به انگلیسی: Search Engine Optimization)، به‌اختصار سئو (به انگلیسی: SEO)، یک‌روند مناسب برای بهتر دیده شدن یک وب‌سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است. معمولاً وب‌سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.

سئو ممکن است انواع مختلف جستجو را دربر گیرد، از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه. «سئو» یک سایت شامل فاکتورهای زیادی می‌شود که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی می‌شود.

از دید بازاریابی اینترنتی، «سئو» به چگونگی کار کردن موتورهای جستجو و اینکه کاربران چه چیزی جستجو می‌کنند و همین‌طور کلمات کلیدی تایپ‌شده و اینکه کدام‌یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان موردتوجه قرار می‌گیرد را موردبررسی قرار می‌دهد.

بهینه‌سازی وب‌سایت شامل توسعه و ویرایش مطالب موجود در خود سایت و اچ‌تی‌ام‌ال و برنامه‌نویسی و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیت‌های نمایه‌سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده یا لینک‌های ورودی، و دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است.

در نتیجه در خلاصه‌ترین تعریف «سئو» را می‌توان به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو دانست.

تاریخچه

از اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی که نخستین موتورهای جستجو اقدام به فهرست کردن وب نخستین کردند، مدیران وب‌سایت‌ها و تولیدکنندگان محتوا، شروع به بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای موتورهای جستجو نمودند.

در ابتدا تمام‌کارهایی که مدیران وب‌سایت‌ها باید انجام می‌دادند، ارسال آدرس صفحه به موتورهای مختلفی که یک «عنکبوت» جهت «خزش» آن صفحه می‌فرستادند، استخراج لینک‌های صفحه به سایر صفحات از درون صفحه، و بازگرداندن اطلاعات یافت شده در صفحه جهت ایندکس شدن بود.

فرایند به این صورت است که عنکبوت موتور جستجو، یک صفحه را دانلود و آن را در سرور موتور جستجو ذخیره می‌کند و یک برنامه دیگر موسوم به ایندکس کننده، اطلاعات مختلفی را دربارهٔ صفحه استخراج می‌کند؛ اطلاعاتی از قبیل واژه‌های موجود و محل قرارگیری آن‌ها در صفحه، و نیز وزن خاص واژه‌های بخصوص، و تمام لینک‌های موجود در صفحه، که سپس جهت خزش در زمانی دیگر، در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیران سایت‌ها شروع به بازشناسی ارزش رتبه بالای سایت خود و در دید قرار گرفتن آن در نتایج موتورهای جستجو نمودند که این امر، فرصتی را برای هکرهای غیر مخرب و مخرب شاغل در بخش بهینه‌سازی موتور جستجو مهیا کرد.

یک نمونه از صفحه نتایج موتور جستجو

نسخه‌های اولیه الگوریتم‌های جستجو به اطلاعات فراهم‌شده توسط مدیران وب‌سایت‌ها نظیر متا تگ واژه‌های کلیدی، یا فایل ایندکس موتورهای جستجو مانند ای‌ال‌آی‌وب اعتماد و اتکا می‌کردند. متاتگ‌ها یک راهنمایی برای محتوای هر صفحه فراهم می‌کنند.

بااین‌حال، استفاده از داده‌های متا در صفحات ایندکس، کمتر قابل‌اطمینان بود زیرا انتخاب واژگان در یک متاتگ توسط وب‌سایت‌ها، بالقوه می‌تواند یک نمایش غیردقیق از محتوای واقعی وب‌سایت باشد. داده‌های نادرست، ناقص و ناسازگار در متا تگ‌ها می‌تواند موجب رتبه‌بندی شدن صفحه برای جستجوهای غیر مرتبط گردد. تولیدکنندگان محتوای شبکه همچنین تعدادی از ویژگی‌های منبع اچ‌تی‌ام‌ال یک صفحه را دست‌کاری کردند تا رتبه صفحه را در موتورهای جستجو بهبود بدهند.

با تأکید بر عواملی مانند تراکم واژه کلیدی، که به‌طور انحصاری تحت کنترل مدیر وب‌سایت است، موتورهای جستجوی اولیه از سوءاستفاده و دست‌کاری رتبه‌بندی رنج می‌بردند.

به‌منظور ارائه نتایج بهتر به کاربران خود، موتورهای جستجو باید انطباق یافته و از نتایج صفحاتی اطمینان یابند که نتایج مرتبط‌تری دارند، نه نتایج مربوط به صفحاتی که نامربوط بوده و توسط مدیران شبکه بدون وجدان کاری و با استفاده از کلمات کلیدی متعدد پرشده‌اند.

ازآنجایی‌که موفقیت و محبوبیت یک موتور جستجو از طریق توانایی آن در تولید نتایج مرتبط‌تر در قبال هر جستجوی صورت گرفته مشخص می‌شود، کیفیت پایین یا نتایج نامرتبط می‌تواند سبب سوق دادن کاربران به منابع جستجوی دیگر شود. موتورهای جستجو با توسعه الگوریتمی رتبه‌بندی پیچیده‌تر به این عمل پاسخ دادند؛ که در آن عوامل بیشتری موردتوجه قرار می‌گیرند و دست‌کاری را برای مدیران شبکه، سخت‌تر می‌سازند.

لری پیج و سرگئی برین دو دانشجوی فارغ‌التحصیل دانشگاه استنفورد یک موتور جستجو موسوم به بک‌روب را توسعه دادند که جهت ارزیابی برجستگی صفحات وب، به یک الگوریتم ریاضیاتی تکیه داشت. عددی که توسط الگوریتم محاسبه می‌شد، یعنی «رتبه صفحه»، تابعی است از مقدار و قدرت لینک‌های ورودی. رتبه صفحه میزان یک صفحه معین را که توسط یک کاربر که به‌صورت تصادفی شبکه را جستجو می‌کند مورد دسترسی قرارگرفته، تخمین می‌زند و لینک‌های یک صفحه به صفحه دیگر را دنبال می‌کند.

درواقع، این بدان معناست که برخی لینک‌ها از سایر لینک‌ها قوی‌تر بوده، رتبه صفحه بالاتر احتمال دیده شدن صفحه توسط وب‌گردهای تصادفی را افزایش می‌دهد.

ارتباط با گوگل

پیچ و برین، گوگل را در سال ۱۹۹۸ بنیان‌گذاری کردند. گوگل درمیان کاربران فزاینده اینترنت، هواداران ثابت‌قدمی را به خود جذب کرد که طراحی ساده آن را دوست داشتند. عوامل خارج از صفحه (مانند رتبه صفحه و تجزیه تحلیل لینک) نیز همانند عوامل داخل صفحه (فراوانی واژه‌های کلیدی، متاتگ‌ها، عنوان‌ها، لینک و ساختار وب‌سایت) موردتوجه قرار گرفتند تا گوگل را قادر به این امر سازند که از نوعی دست‌کاری که در موتورهای جستجویی دیده می‌شود که تنها به عوامل داخل صفحه توجه می‌کنند، اجتناب نماید.

علی‌رغم اینکه به بازی گرفتن رتبه صفحه سخت‌تر بود، مدیران شبکه سرانجام ابزارها و طرح‌های تولید لینک را جهت تحت تأثیر قرار دادن موتور جستجوی اینکتومی توسعه دادند، و این روش‌ها ثابت کردند که به طریقی مشابه می‌توان رتبه صفحه را تحت تأثیر قرار داد. ب

سیاری از وب‌سایت‌ها روی تبادل، خریدوفروش لینک در حجم زیاد و وسیع متمرکز هستند. بعضی از این طرح‌ها یا مزارع لینک، موجب ایجاد هزاران وب‌سایت برای فروش هرزنگاری لینک‌ها می‌شوند.

گوگل اینستنت، یا جستجوی زمان واقعی، در اواخر سال ۲۰۱۰ در تلاشی به‌منظور به هنگام تر و مرتبط نمودن جستجوها ارائه شد. به‌طور تاریخی، مدیران وب‌سایت‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها روی بهینه‌سازی یک وب‌سایت و ارتقای رتبهٔ جستجوی آن زمان گذاشته‌اند.

با گسترش عمومیت وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجوی پیشرفته در الگوریتم‌های خود تغییراتی ایجاد کردند تا مطالب تازه به‌سرعت در میان نتایج جستجو رتبه‌بندی شوند.

در فوریه ۲۰۱۱، از آپدیت پاندا خبر داد که وب‌سایت‌هایی را که حاوی محتوای تکثیرشده از وب‌سایت‌ها و منابع دیگر باشند، جریمه می‌کند. به‌طور تاریخی، وب‌سایت‌ها محتوا را از یکدیگر کپی کرده و از آن در رتبه‌بندی موتورهای جستجو بهره‌مند شده‌اند. بااین‌حال، گوگل یک سیستم جدید پیاده‌سازی کرد که سایتهایی را که حاوی محتوای منحصربه‌فرد نیستند، جریمه می‌کند.

در آوریل ۲۰۱۲، گوگل از آپدیت گوگل پنگوئن رونمایی کرد که هدف آن، جریمه کردن وب‌سایت‌هایی بود که از روش‌های دست‌کاری جهت بهبود رتبه خود در موتورهای جستجو استفاده می‌کردند.

در سپتامبر ۲۰۱۳، کمپانی گوگل از آپدیت الگوریتم مرغ مگس‌خوار رونمایی کرد؛ یک الگوریتم که جهت بهبود پردازش زبان طبیعی گوگل و درک معنایی صفحات وب طراحی شد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۶، گوگل اعلام کرد که گوگل پنگوئن به الگوریتم اصلی رتبه‌بندی گوگل ملحق شده است و دیگر آپدیت‌های آن اعلام نمی‌شود. از سال ۲۰۱۶ به بعد، الگوریتم پنگوئن گوگل دیگر به‌صورت لحظه‌ای نتایج جستجو را بررسی خواهد کرد.

ارتباط با موتورهای جستجو

تا سال ۱۹۹۷، طراحان موتورهای جستجو دریافتند که مدیران وب‌سایت‌ها تلاش می‌کنند که در موتورهای جستجوی آن‌ها رتبه بهتری داشته باشند. آنان همچنین متوجه شدند که برخی از مدیران وب، حتی رتبه‌های خود در نتایج جستجو را از طریق لبریز نمودن صفحات خود با واژگان کلیدی بسیار زیاد یا نامرتبط، دست‌کاری می‌کردند.

موتورهای جستجوی اولیه، نظیر آلتا ویستا یا اینفوسیک، الگوریتم‌های خود را جهت جلوگیری مدیران وب در دست‌کاری رتبه‌ها، مجدداً سازگار کردند.
در سال ۲۰۰۵، یک اجلاس سالانه موسوم به بازیابی اطلاعات خصمانه در وب (AIRWeb) تا شاغلان و محققان مرتبط با موتورهای جستجو و بهینه‌سازی آن را به هم مرتبط سازد. نکته قابل‌تأمل در مورد موتورهای جستجو این است که نیاز نیست در تمام موتورهای جستجو سئو انجام دهید جالب است بدانید۹۷٪ جستجوهای کل دنیا از طریق موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود و کارشناسان و مدیران وب تمایل بیشتری به سئو سازی روی گوگل داشته و سئو خود را متمرکز به گوگل می‌کنند

روش‌ها

فهرست‌شدن

موتورهای جستجو از الگوریتم‌های ریاضیاتی پیچیده‌ای استفاده می‌کنند تا وب‌سایت‌های مورد جستجوی کاربر را حدس بزنند. در این نمودار، اگر هر حباب نشان‌دهنده یک وب‌سایت باشد، برنامه‌هایی که گاهی عنکبوت نامیده می‌شوند، بررسی می‌کنند که کدام سایت‌ها به کدام سایت‌های دیگر لینک شده‌اند که آن را با فلش‌هایی که بیانگر این امر است، نمایش می‌دهد. وب‌سایت‌هایی که لینک‌های ورودی بیشتر یا لینک‌های قوی‌تری می‌گیرند، فرض می‌شود که مهم‌تر باشند و همان چیزی مفروض می‌شوند که کاربر، جستجو می‌کند. در این مثال، چون وب‌سایت B تعداد زیادی لینک ورودی دریافت می‌کند، در رتبه بالاتری در یک جستجوی وب قرار می‌گیرد؛ و لینک‌های مکمل مانند وب‌سایت C، علی‌رغم اینکه فقط یک لینک ورودی دارد، یک لینک ورودی از یک سایت بسیار محبوب (B) دارد؛ درحالی‌که سایت E چنین لینکی ندارد. توجه: درصدها گرد شده‌اند.

موتورهای جستجوی پیشرو مانند جستجوگر گوگل، بینگ، یاهو! جستجو، بایدو از خزنده‌ها جهت پیدا کردن صفحات مرتبط با نتایج جستجوی الگوریتمیک خود استفاده می‌کنند. صفحاتی که از صفحات ایندکس شده یک موتور جستجوی دیگر لینک می‌شوند، نیازی به ارسال ندارد زیرا به‌طور خودکار پیدا می‌شوند.

دو دایرکتوری عمده یاهو دایرکتوری، دی‌موز نیازمند ارسال دستی و بازنگری انسانی هستند. شرکت گوگل Google Search Console را پیشنهاد می‌دهد که یک فید نقشه سایت اکس‌ام‌ال می‌تواند برای آن ایجاد و به‌طور رایگان ارسال شود تا این اطمینان حاصل شود که تمامی صفحات خصوصاً آن‌هایی که با دنبال کردن خودکار لینک‌ها قابل‌شناسایی نیستند، قابل‌دستیابی هستند. در گذشته یاهو! یک سرویس ارسال پرداختی داشت که خزش را به ازای مقداری هزینه در هر کلیک تضمین می‌کرد که در سال ۲۰۰۹، این سرویس متوقف شد
خزنده‌های موتور جستجو می‌توانند هنگام خزش یک وب‌سایت، به تعداد عوامل مختلفی توجه کنند. هر صفحه‌ای توسط موتور جستجو ایندکس نمی‌شود. فاصله صفحات از دایرکتوری اساسی ممکن است یک عامل در خزش یا عدم خزش در صفحات باشد.

جلوگیری از خزش

به‌منظور جلوگیری از محتوای نامطلوب در ایندکس‌های جستجو، مدیران شبکه می‌توانند به عنکبوت‌ها (به انگلیسی: Spider) دستور بدهند که فایل‌ها یا دایرکتوری‌های خاصی را درون فایل استاندارد robots.txt در دایرکتوری اصلی دامنه، موردبررسی و خزش (به انگلیسی: Crawl) قرار ندهند. بعلاوه، یک صفحه می‌تواند صراحتاً از پایگاه داده‌ها مورد جستجو خارج شود که این عمل از طریق استفاده از متاتگ‌های مخصوص به ربات‌ها صورت می‌گیرد. هنگامی‌که یک موتور جستجو از یک سایت بازدید می‌کند فایل robots.txt واقع در دایرکتوری اصلی، نخستین جایی است که مورد خزش قرار می‌گیرد. سپس فایل robots.txt تجزیه‌شده و به ربات دستور داده می‌شود که کدام صفحات نباید موردبررسی و خزش قرار می‌گیرد. ازآنجایی‌که خزنده موتور جستجو ممکن است که یک نسخه از این فایل را نگه دارد گاهی ممکن است که صفحاتی مورد خزش قرار می‌گیرند که مدیر شبکه تمایلی به آن‌ها ندارد. به‌طورمعمول، صفحاتی که از خزش خارج می‌شوند عبارت‌اند از صفحات ورودی خاص مانند صفحات مربوط به کارت‌های خرید و صفحات مربوط به محتوای شخصی کاربر نظیر نتایج جستجوی حاصل از جستجوهای داخلی. در مارس ۲۰۰۷، گوگل به مدیران شبکه هشدار داد که باید از ایندکس شدن نتایج جستجوی داخلی جلوگیری کنند زیرا این صفحات، هرزنامه جستجو هستند. در ادامه بحث گفتنی است نبود سایت مپ نیز مانع از آن می‌شود که ربات درک درستی از صفحات شما داشته باشد همواره یک سایت مپ خوب تأثیر بسیار مهمی در خزش درست و خواندن کامل صفحات شما را دارد

افزایش برتری

از روش‌های مؤثر در برتری در لینک‌های گوگل می‌توان به سوشیال ها (صفحات اجتماعی) ساخت بک لینک‌های طبیعی در صفحات اجتماعی و ارسال دیدگاه در وب‌سایت‌های دیگران اشاره کرد در این بین باید توجه کافی را داشته باشید تا از سایت‌های اسپم شده لینک نگیرید که باعث رشد منفی سایت شما خواهد شد. از دیگر روش‌های موجود می‌توان به گوگل ادوردز اشاره کرد که با توجه به نرخ ارز در کشور ما شاید مقرون‌به‌صرفه نباشد. تکنیک‌های برتر دیگری که در این مقوله استفاده می‌شود توجه به استانداردهای w3c است که سئو داخلی وب‌سایت شما را بهبود بخشیده و کمک شایانی به وب‌سایت شما می‌کند. لازم به ذکر است که استفاده از گوگل‌سرچ‌کنسول و تنظیم آن کمک ویژه به شما در رشد وب‌سایتتان خواهد کرد.

به‌عنوان یک استراتژی بازاریابی

سئو یک روش و استراتژی بازاریابی مناسب برای همه وب‌سایت‌ها نیست و بر اساس هدف گردانندگان یک وب‌سایت، استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی دیگر مانند تبلیغات از طریق پرداخت کلیکی می‌تواند مؤثرتر باشد.

همچنین، یک کمپین تبلیغات اینترنتی موفق می‌تواند به ساختن صفحات وب دارای کیفیت بالا بستگی داشته باشد که به‌کارگیری نرم‌افزارهای تحلیل را ترغیب می‌نماید تا صاحبان سایت‌ها قادر به ارزیابی نتایج، و بهبود نرخ تبدیل سایت شوند. مهم‌ترین استراتژی بازاریابی محتوا تمرکز بر سئو است. سئو دارای بیشترین تأثیر در این نوع از بازاریابی است. سئو درواقع بهینه‌سازی سایت برای ربات‌های گوگل است. شاید تنها هدف همه سایت‌ها رسیدن به صفحه اول گوگل باشد. برای رسیدن به صفحه اول گوگل باید سئو سایت خود را بهبود بخشیم. سئو یکی از مهم‌ترین عامل‌ها برای رشد سایت و پیشی گرفتن از سایت‌های رقبا است ساخت کمپین‌های تبلیغاتی_کد نویسی صحیح_ سوشیال و بک لینک از عوامل تأثیرگذار در سئو هستند

بازارهای بین‌المللی

تکنیک‌های بهینه‌سازی شدیداً متناسب با موتورهای جستجو غالب در بازار هدف تنظیم می‌شوند. سهام بازار موتورهای جستجو از بازاری به بازاری دیگر و مانند وجود یک رقابت، تغییر می‌کنند. در سال ۲۰۰۳، دنی سالیوان اظهار کرد که گوگل حدود ۷۵ درصد کل جستجوها را انجام داده است. در بازارهای خارج از آمریکا، سهم گوگل اغلب بیشتر است و از سال ۲۰۰۷، گوگل در جایگاه موتور جستجوی غالب در سراسر جهان باقی‌مانده است.

از سال ۲۰۰۶، گوگل ۸۵ تا ۹۰ درصد سهم بازار آلمان را در اختیار دارد. درحالی‌که صدها شرکت سئو در آن زمان در آمریکا وجود داشت، فقط حدود ۵ مورد از آن در آلمان کار می‌کرد. از ژوئن ۲۰۰۸، بر اساس اعلام هیت‌وایس، سهم گوگل از بازار بریتانیا نزدیک به ۹۰ درصد بوده است. آن عدد از طریق چند کشور حاصل می‌شود.

از سال ۲۰۰۹، تنها چند بازار بزرگ وجود دارد که گوگل در آن‌ها، موتور جستجوی پیشرو نیست. در اغلب موارد، هنگامی‌که گوگل در یک بازار خاص، پیشرو نیست، پشت سر یک رقیب محلی قرار دارد. قابل‌توجه‌ترین نمونه‌های این موارد، کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، روسیه و جمهوری چکهستند که به ترتیب، بایدو، یاهو! , ژاپن، ناور، یاندکس و شزنم پیش روی بازارها هستند.

بهینه‌سازی جستجوی موفق برای بازارهای بین‌المللی، ممکن است نیازمند ترجمه حرفه‌ای صفحات وب، ثبت یک دامنه با یک دامنه سطح بالا در بازار هدف و میزبانی است که آدرس IP محلی را فراهم نماید.

در غیر این صورت، بدون توجه به زمان، عناصر اساسی بهینه‌سازی جستجو، اساساً مشابه هستند.

از آیتم‌هایی که به سئو سایت مربوط می‌شود می‌توان به بهینه‌سازی متا و کلمات کلیدی سایت، طراحی و واکنش گرا بودن قالب سایت، لینک‌های معتبر، محتوای به‌روز و منحصربه‌فرد و سرعت بارگذاری سایت اشاره کرد که با بهبود این موارد می‌توان رتبه بهتری در موتورهای جستجو کسب کرد.

سوابق حقوقی

در ۱۷ اکتبر ۲۰۰۲، سرچ‌کینگ در دادگاه منطقه‌ای آمریکا در منطقه غربی اوکلاهاما، دادخواستی علیه موتور جستجوی گوگل داد. او ادعا کرد که تاکتیک‌ها و روش‌های گوگل در جلوگیری از هرز آگهی‌ها، موجب ایجاد یک تداخل زیان‌آور با روابط قراردادی شده است. در ۲۷ می ۲۰۰۳، دادگاه شکایت علیه گوگل را رد کرد زیرا سرچ‌کینگ نتوانست ادعایش را که می‌توانست منجر به دریافت خسارت شود، اثبات کند.

در مارس ۲۰۰۶، کیندراستارت به دلیل رتبه‌بندی‌های موتور جستجوی گوگل، در دادگاه طرح دعوی کرد. پیش‌ازاین اقامه دعوی، وب‌سایت کیندراستارت از ایندکس گوگل خارج شد و ترافیک سایت تا ۷۰ درصد کاهش یافت. در ۱۶ مارس ۲۰۰۷، دادگاه منطقه‌ای آمریکا در منطقه شمالی کالیفرنیا (بخش سن خوزه) شکایت کیندراستارت را رد کرده و این شرکت را مکلف به پرداخت بخشی از هزینه‌های حقوقی گوگل کرد.

 


،، ، ،، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ،، ، ، ، ،، ، ، ، ،، ، ، ، ،، ، ،، ، ، ، ، ، ، ،، ، ،، ،، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ،، ،، ، ، ، ، ،، ،، ،، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ،، ،، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ،، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ،، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ،، ،، ، ، ، ، ، ،، ، ، ، ، ، ، ، ،، ،، ، ، ، ، ، ، 

 • ۰
 • نظرات [ ۰ ]
  • acro
  • جمعه ۲۷ ارديبهشت ۹۸

  آموزش سئو را از کجا شروع کنیم؟

  آموزش سئو را از کجا شروع کنیم؟

  آموزش سئو مبحثی پیچیده است و هر آموزش دهنده ای نقشه های آموزشی مخصوص به خود را دارد. اما از بین این همه تنها چند نفر وجود دارند که آموزش های آنها همیشه مورد تایید بوده است ، یکی از این افراد برایان دین میباشد موسس وب سایت بک لینکو ، این شخص توانسته با آموزش های دقیق و پیوسته ای که در وب سایت خود قرار میدهد روانه بیش از میلیون ها بازدید کننده را به وب سایت خود بکشاند.

   

  آیا شما هم میتوانید به آموزش های سئو سایت Backlinko دسترسی داشته باشید؟

  آموزش های سئو ارائه شده در وب سایت بک لینکو بدون شک بهترین آموزش ها در سطح جهان میباشند ، تنها مشکل انگلیسی بودن زبان آموزش های سئو بک لینکو میباشد که وب سایت " سئوهاب " این مقالات را به زبان فارسی ترجمه کرده و در بخش " آموزش رایگان " سئو قرار داده است ، پس بدین صورت میتوانید به راحتی تمامی آموزش های ارائه شده توسط بک لینکو را در وب سایت سئو هاب به زبان فارسی روان مطالعه فرمایید.

   

  وب سایت سئو هاب علاوه بر آموزش های رایگان سئو چه خدمات دیگری ارائه مینماید؟

  سئو هاب در ابتدا با هدف آموزش رایگان سئو به ایرانیان احداث شد که در این راستا زحمات بسیاری هم کشد و اکنون یکی از موفق ترین ها در زمینه آموزش سئو میباشد ، وب سایت سئو هاب توانسته در استان های مختلف کلاس های آموزش سئو و طراحی سایت را آغاز نماید. این کار را از استان آذربایجان غربی آغاز کرد و به آموزش طراحی سایت در ارومیه پرداخت کم کم کار خود را گسترش داد و توانست در استان های دیگر نیز این کار را به انجام رساند.

  امروزه وب سایت سئو هاب برگزار کننده آموزش های حضوری سئو در سراسر ایران میباشد ، وبینار های این وب سایت معتبر سئو گاهاً دیده شده که به زبان های روسی و هندی نیز ترجمه شده است و این نشان از کیفیت آموزش های ارائه شده میدهد.  برخلاف دیگر شرکت های آموزش دهنده سئو ، seo hub سعی بر این دارد تا همیشه بیشترین کیفیت آموزش سئو را با کمترین میزان هزینه در اختیار مردم ایران زمین قرار دهد.

  در صورتی که یک فرد تازه کار در زمینه سئو هستید به شما توصیه میکنم ابتدا به وب سایت سئو هاب از طریق آدرس اینترنتی https://seo-hub.info مراجعه فرمایید سپس از منو به بخش آموزش های رایگان رفته و تمامی آموزش های رایگان را مطالعه فرمایید در این صورت دیگر نیازی به آموزش های حرفه ای ر زمینه سئو نخواهید داشت چراکه آموزش های ارائه شده توسط بک لینکو کاملاً تایید شده است و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. در واقع با اینکار شما در چندین مرحله میتوانید نهایت یادگیری را داشته باشید یعنی به صورت فشرده از صفر تا 100 سئو را بیاموزید.

   

  سئو چیست و چه کمکی به ما میکند؟

  بدون هیچ تعارفی باید بگویم که اگر شما صاحب یک وب سایت نیستید خواندن این مطلب به درد شما نمیخورد اما چنانچه مالک یک وب سایت اینترنتی هستید این بخش میتواند به شدت برای شما مفید باشد.

  هدف از سئو در واقع حضور در رتبه های برتر گوگل میباشد یعنی زمانی که شخصی جستجویی در اینترنت انجام داد که در مورد کالاها و محصولات شما است وب سایت شما در ابتدای سط ظاهر شود. به عبارت دیگر گوگل سایت شما را به کاربر پیشنهاد دهد. به این کار میگویند سئو ، بله سئو میتواند به شما کمک کند تا بتوانید نهایت فروش را تجربه کنید ، میتواند به شما کمک کند تا صدها درصد پیشرفت فروش را تجربه کنید ، میتواند وب سایت شما را تبدیل به یک سایت جهانی نماید و ده ها کار دیگر...

  سئو بهتر است یا تبلیغات گوگل؟

  این سوال بسیاری از علاقه مندان به سئو است که کدام یک بهتر است؟ اگر وب سایت خود را فقط برای مدت کوتاهی میخواهید و فروش شما به صورت فصلی میباشد بله گزینه تبلیغات گوگل بهترین مورد برای شما خواهد بود اما چنانچه میخواهید فروش شما دائمی باشد و قصد بلند مدتی دارید بهترین مورد برای شما انجام سئو صحیح و اصولی میباشد.

  امیدواریم که با همین جملات کوتاه و اندک منظور را به طور کامل انتقال داده باشیم...

  براز اطلاعات بیشتر میتوانید از لینک های درج شده در متن استفاده کنید تا به بخش های مختلف وب سایت سئو هاب مراجعه کنید.

  منبع : http://xbitcoin.ir/reportage/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/

 • ۰
 • نظرات [ ۰ ]
  • acro
  • جمعه ۲۷ ارديبهشت ۹۸

  دانلود آهنگ های جدید در رسانه دارا موزیک

  دارا موزیک

  این روز ها حتما شما باید به دنبال رسانه ای باشید که بتوانید به راحتی از آن آهنگ ها با سبک های مختلف را دانلود کنید .

 • ۰
 • نظرات [ ۰ ]
  • acro
  • پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۹۸

  نظام آموزشی کانادا

  نظام آموزشی کانادا

  از آنجاییکه وظیفه رسیدگی و نظارت بر حوزه آموزش در کشور کانادا به‌طور کامل در حوزه اختیارات ایالات و قلمروهای کشور قرار دارد، از این رو هیچگونه نظام آموزشی فدرالی در این کشور وجود ندارد. به دیگر سخن نوعی تعهد ملی نسبت به حوزه آموزش دراین کشور به چشم خورده و آموزش پایه برای کلیه شهروندان کانادایی آزاد و رایگان می‌باشد. البته در این میان هر ایالت با وجود تشایه در اغلب زمینه‌ها با سایر ایالات، علائق منطقه‌ای خاص خود را نیز دنبال می‌نماید.

  آموزش عالی

  درحوزه آموزش عالی، موسسات به دو دسته کالج‌های ایالتی و دانشگاهها تقسیم می‌گردند. در کشور کانادا تفاوت‌های عمده‌ای میان نظام آموزشی ایالات مختلف مشهود می‌باشد. به نحوی که در کشور کانادا برخلاف سایر کشورها که کلاس ۴ دبیرستان آخرین سال تحصیلی مقطع متوسطه محسوب می‌گردد؛ در کشور کانادا براساس قوانین خاص ایالتی هر ایالت پایان مقطع متوسطه در ایالات مختلف از سال ۱۱ تا ۱۳ ادامه می‌یابد. آموزش عالی در کشور کانادا از طریق موسسات آموزش عالی تحت عناوین ذیل به دانشجویان ارائه می‌گردد:

  • دانشگاه‌های ایالتی
  • دانشکده‌های ایالتی
  • کالج‌های ایالتی
  • کالج‌های کاربردی
  • موسسات غیررسمی فنی و حرفه‌ای

  از آنجاییکه اغلب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور کانادا به صورت گسترده از محل بودجه ملی تأمین اعتبار می‌گردند، از این رو دانشجویان خارجی قادر خواهند بود با پرداخت شهریه ناچیز از دوره‌های آموزش عالی پیشرفته برخوردار گردند. در دانشگاه‌ها حیطه وسیعی از دوره‌های آموزشی و مدارک علمی متنوع از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و گواهینامه فنی و حرفه‌ای ارائه می‌گردد. درنظام آموزشی کشور کانادا سعی بر این است که دانش آموزان به روش‌های مختلف در مدارس دولتی تحصیل نمایند بطوریکه در برخی موارد مطابق با نیاز دانش آموزان برنامه‌های آموزشی جداگانه‌ای پیش‌بینی شده (سیستم جداسازی) یا از برنامه‌های عادی آموزشی برخوردار می‌گردند.(سیستم تلفیق)

  تعیین اعتبار دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی

  روش تعیین اعتبار مراکز آموزش عالی کشور کانادا مشابه سیستم اجرایی ایالات متحده آمریکا می‌باشد. در ایالات متحده آمریکا در اواخر قرن ۱۹ رشد فزاینده موسسات آموزشی و کمبودامکانات اولیه به شناسایی استانداردهای متمرکز واعمال راندمان‌های مناسب در حوزه آموزش عالی کشور منجر گردید. این در صورتی بود که با وجود عدم تمایل موسسات به پیروی از چنین شرایطی مداخلات حکومتی غیرقابل اجتناب می‌بود. از این رو اغلب موسسات کشور گام‌هایی در جهت توسعه فرایند ارزیابی کیفی برداشتند. اولین فرایند، فرایند اعتباربخشی است. اعتباربخشی موسسات آموزش عالی از طریق پیگیری مسائل و موضوعات توسط تیم ارزیاب و بازدیدکننده و اجرای گفتگوی نهایی توسط هیئت‌های همتا با استفاده از استانداردهای موجود، روشی است که به‌طور معمول درکشورکانادا اتخاذ می‌گردد. لازم است ذکر شود اعتبار بخشی عمومی در کشور کانادا توسط هیئت‌های منطقه‌ای هدایت شده و در نهایت از سوی موسسات آموزش عالی مورد نظارت وارزیابی قرار می‌گیرد و این در حالیست که اعتباربخشی اختصاصی توسط هیئت نظارت حرفه‌ای درسطح ملی صورت می‌گیرد. دومین فرایند، فرایند درون نهادی و بررسی منظم طرح‌های آموزشی است. گفتنیست که این روش توسط دانشگاههای کانادا جهت ارزیابی کیفی برنامه‌های آموزشی در تصمیم گیریهای نهایی جهت تهیه راهنمای منابع و اطلاعات آموزشی، درموسسات و مراکز آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر بررسی داخلی ممکن است ابزاری جهت اعمال فرایند اعتباربخشی کلی‌تر و گسترده‌تر گردد، اما این موارد الزامی نیست. در کشور کانادا روش‌های ارزیابی کیفی آموزش عالی از تفاوت‌هایی در نحوه سازماندهی برخوردار می‌باشد. از جمله اینکه کلیه فرایندهای اعتباربخشی مورد استفاده قرار نگرفته و تنها از دو ابزار جامع اعتباربخشی ایالات متحده استفاده می‌گردد. این دو ابزار همانا ارزیابی و بازدید از مراکز آموزشی توسط همتایان می‌باشد. کمیسیون کالج‌های ایالت آلاباما در خصوص اثربخشی اعتبار سنجی و خودمحوری موسسات آموزشی اینگونه شرح می‌دهد:

  اثربخشی اعتبار بخشی و خود تنظیمی بر پذیرش مسئولیت‌های خاص توسط موسسات وابسته می‌باشد که این امر بر مندرجات نهایی موسسات و تعهدات آنان نسبت به فرایند اعتباربخشی مربوط است. در این فرایند هر عضو مؤسسه از مسوولیتی در جهت مشارکت و پذیرش صادقانه ارزیابی‌های صورت گرفته در خصوص قوت و ضعف موسسات آموزشی برخوردار می‌باشد. جهت تحقق این امر اجرای طرح پیگیر و مناسب مطالعه فردی و ارزشیابی همتا ضروری به نظر می‌رسد. علاوه بر این موسسات می‌بایستی، درگیر بوده و در فعالیت‌ها و تصمیمات کمیسیون مشارکت داشته باشد. این تعهد از رضایتمندی؛ جهت دخالت در فرایند تصمیم‌گیری کمیسیون و رضایتمندی در جهت توجه و حمایت از خط مشی‌های آموزشی جهت توسعه داخلی موسسات متشکل می‌گردد. فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده می‌بایستی از خط مشی‌ها، روش‌ها و خطوط راهنمای کمیسیون کالج‌ها تبعیت نموده و منطبق با معیار آن‌ها باشد.

  دانشکده‌های ایالتی

  دانشکده‌های ایالتی کشور کانادا به عنوان بخشی ازسیستم دانشگاهی علاوه بر برگزاری دوره‌های آکادمیک؛ به ارائه علوم کاربردی نیز مبادرت می‌نمایند. از جمله مهم‌ترین مشخصه‌های دانشکده‌های ایالتی کشور کانادا می‌توان به ارائه خدمات حمایتی دانشجویی، برگزاری کلاسهای کم تراکم و تأسیس محیط‌های آموزشی مناسب اشاره نمود. گفتنی است که دانشکده‌های ایالتی همچنین به ارائه دوره‌های تحصیلی مرکب وانتقالی مبادرت می‌نمایند.

  کالج‌های ایالتی

  این قبیل کالجهای آموزشی از دوره‌های آموزشی کاملاً تخصصی، کلاسهای کم‌تراکم، واحدهای آموزش عملی، فضای آزمایشگاهی با ابعاد نسبتاً بزرگ و سبک آموزشی کاملاً تعادلی برخوردار می‌باشند. ازجمله دیگر ویژگی‌های منحصربفرد کالجهای ایالتی کشور کانادا می‌توان به برخورداری دانشجویان از امکانات آموزشی همزمان بافعالیت در بازارکار اشاره نمود.

  به دیگر سخن مقاطع آموزشی اغلب موسسات و کالجهای کانادایی کارمحور می‌باشند. از این رو موسسات فوق تنها در جهت پاسخگویی به نیازهای آموزشی حوزه صنایع، تجارت و خدمات ملی فعالیت نموده؛ به اعطای گواهینامه پایان دوره به فارغ التحصیلان اکتفا نموده و از حق صدور مدارک تحصیلی برای دانشجویان معاف می‌باشند.

 • ۰
 • نظرات [ ۱ ]
  • acro
  • پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۹۸

  تحصیل در کانادا

  تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا

  تحصیل در کانادا تحصیل در کانادا : همه ساله افراد زیادی برای تحصیل به کشور کانادا میروند. در این پست از سایت سعی بر این داریم تا به تمامی سوالات شما عزیزان در مورد تحصیل در کشور کانادا پاسخ دهیم. دانشجویان در حال تحصیل در کانادا در واقع هر سال حدود 200 هزار دانشجو در کالج ها و دانشگاه های کانادا از سراسر جهان مشغول تحصیل هستند. اما شاید برای شما هم سوال باشد چرا کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل انتخاب شده است؟ جواب بسیار ساده است برای اینکه کیفیت آموزش در سراسر این کشور بسیار ایده آل میباشد همچنین به دلیل ارزشمند بودن مدرک تحصیلی کانادا است که عموم مردم علاقه بسیار شدیدی به ادامه تحصیل در این کشور دارند. کانادا جزو G8 یا همان 8 کشور صنعتی و البته ثروتمند جهان میباشد که حدود 40 الی 60 درصد از اقتصاد جهان را در دست دارد و مهم ترین نکته این است که کشور کانادا بیشترین میزان بودجه را صرف آموزش و ارتقاء کیفیت آموزشی مینماید و این مورد به شدت بر روی ارزش مدرک تحصیلی کانادا تاثیر گذاشته است. همانطور که میدانید دلایل بسیاری وجود دارد تا مردم جهان به تحصیل در کانادا علاقه داشته باشند که چند مورد را در زیر درج کرده ایم و توصیه میکنیم حتماً مطالعه فرمایید :

  شرایط تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و سایر مقاطع

  کیفیت آموزشی ایده آل

  سه دانشگاه کانادا که کیفیت آموزشی در آنها بسیار عالی میباشد عبارتند از دانشگاه مک گیل ، تورنتو و دانشگاه برتیش کلمبیا ، این دانشگاه ها همیشه در بین 50 دانشگاه برتر جهان بوده اند.   لینک های کوتاه : https://bit.ly/2E3xRCZ | http://bit.do/study-in-canada

  منبع : https://iranian-migration.ir/canada/study-in-canada

 • ۰
 • نظرات [ ۰ ]
  • acro
  • چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۹۸

  آموزش سئو

  آمورش سئو

  آموزش سئو در ایران و کشورهای خارجی وجود دارد و بسیاری از افراد از این طریق درآمد بسیار عالی را کسب میکنند

  امروز شما هم میتوانید یکی از این افراد باشید به این شرط که تمامی آموزش ها و در واقع علم سئو را بیاموزید سپس برای چندین سال تجربه بدست آورید.

  راه بهترین هم وجود دارد!

  راه بهتر این است که به وب سایت سئو هاب مراجعه کنید و هرآنچه این وب سایت از تجربه های شخصی خود نوشته است را بنویسید

  بدین صورت میبینید که در سریعترین زمان ممکن میتوانید آموزش های سئو را که کاملاً تست شده هستند را فرا بگیرید

  توجه داشته باشید اگر به وب سایت سئو هاب مراجعه کنید خواهید دید که این صفحه به تنهایی خود یک آموزش جامعی از سئو میباشد زیرا مدیران وب سایت seo hub حدود 200 فاکتور تاثیر گذار در زمینه سئو را در همان صفحه اول وب سایتشان درج کرده اند تا شما الفبای سئو را از همان ابتدا بیاموزید. 

  http://mediajx.com/story6382476/آموزش-سئو
  http://bookmark-dofollow.com/story5297809/آموزش-سئو


  http://bookmark-template.com/story5298325/آموزش-سئو
  http://prbookmarkingwebsites.com/story3495038/آموزش-سئو
  http://socialmediainuk.com/story3885700/آموزش-سئو
  http://gorillasocialwork.com/story4150435/آموزش-سئو
  http://socialrus.com/story3726944/آموزش-سئو
  http://opensocialfactory.com/story3032073/آموزش-سئو
  http://ztndz.com/story5690049/آموزش-سئو
  http://socialmediastore.net/story4042978/آموزش-سئو
  http://bookmarkport.com/story4100230/آموزش-سئو
  http://bookmarkbirth.com/story3860719/آموزش-سئو
  http://bookmarkloves.com/story4107399/آموزش-سئو
  http://getsocialpr.com/story4129007/آموزش-سئو
  http://bookmarkextent.com/story6142250/آموزش-سئو
  http://dirstop.com/story4183757/آموزش-سئو
  http://bookmarkja.com/story6129957/آموزش-سئو
  http://bookmarkswing.com/story6139334/آموزش-سئو
  http://bookmarksknot.com/story6143519/آموزش-سئو
  http://socialnetworkadsinfo.com/story4046786/آموزش-سئو
  http://altbookmark.com/story6138207/آموزش-سئو
  http://hindibookmark.com/story6124128/آموزش-سئو

 • ۰
 • نظرات [ ۱ ]
  • acro
  • شنبه ۲۱ ارديبهشت ۹۸

  موسسه مهاجرتی

  موسسه مهاجرتی

  موسسه های مهاجرتی عموماً به جهت تامین شرایط مهاجرت به کشورهای مختلفی ایجاد میشوند که امروز ما قصد معرفی یکی از آنها را داریم

  این موسسه مهاجرتی با شتاب بسیار عالی شروع به کار کرده است و در این زمینه پیشرفت های بسیاری داشته که همراه با خدمات ارائه شده توسط این واحد در شرف پیشی گرفتن از دیگر رقبا میباشد.

  از حمله خدماتی که این شرکت مهاجرتی ارائه مینماید میتوانیم به مشاوره رایگان آن اشاره کنیم که در مورد مهاجرت و البته روش های مختلف مهاجرت به کشورهای اروپایی میباشد. 

  همچنین در مورد بورسیه های تحصیلی و نحوه گرفتن تضمینی امکان تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کشورهای اروپایی همچون کانادا و دیگر کشورها یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط این شرکت میباشد

  اعصای تشکیل دهنده شرکت مهاجرتی در کار خود به نوعی خبره و مجرب هستند به نوعی که خودشان در کشورهای اروپایی تحصیل کرده اند و آشنایی کامل با روند کاری آن کشورها را دارند. 

  همچنین نکته مهم دیگری که میتوانیم در مورد این موسسه به آن اشاره کنیم دارا بودن نمایندگانی در کشورهای اروپایی میباشد که شما را در تسریع روند کارتان یاری خواهد کرد.

  برای مشاهده وب سایت این موسسه میتوانید از آدرس اینترنتی https://iranian-migration.ir استفاده نمایید.

 • ۰
 • نظرات [ ۰ ]
  • acro
  • جمعه ۲۰ ارديبهشت ۹۸

  فیروزه کوبی چیست؟

  فیروزه کوبی چیست؟ 

  فیروزه‌کوب از صنایع دستی است و با نشاندن قطعه‌های کوچک سنگ فیروزه به حالت موزاییکی بر سطح ظرف‌ها، زیورآلات و اشیای تزئینی (از پایه‌هایی به جنس‌های مسی، برنجی، نقره، ورشویی یا برنزی) ساخته می‌شود. بین قطعه‌های فیروزه نوعی لاک تیره‌رنگ قرار می‌گیرد. هر چه ظرف فیروزه کوبی شده پرکارتر و منظم‌تر باشد و فاصله کمتری بین قطعات فیروزه باشد، ارزش هنری آن بیشتر است. امروزه مرکز این هنر اصفهان است.

  این هنر حدود ۶۰ یا ۷۰ سال پیش در مشهد (خراسان شمالی) به دست یوسف حکمیان (معروف به محمدرضا) انجام شد یا از روسیه به ایران آورده شد[۱] و ۲۰ سال پس از آن توسط حاج داداش به اصفهان برده شد.

  (از جمله مواردی که فیروزه کوبی میشود میتوانیم به سنگاب فیروزه کوبی هم اشاره کنیم )

  تشریح مراحل فیروزه کوبی:

  مرحله اول سطح زیر کار از فلز مورد نظر مانند برنج، مس و نقره توسط زرگر یا سازنده فلز به کمک دست یا دستگاه پرس ساخته می‌شود و صاف و صیقل خورده وارد مرحله بعد می‌شود.

  مرحله دوم استاد فیروزه کوب خورده فیروزه‌ها که از نظر اندازه و رنگ باید مشابه باشند از ضایعات دیگر جدا می‌کند. بعد از مشخص شدن نوع سنگی که قرار است بر سطح کار شود. سطح فلز مورد نظر کمی گرم می‌شود در این زمان بر روی سطح کمی لاک پودر شده (لاک گردویی) می‌پاشند در زمانی که لاک حالت مذاب دارد فیروزه را روی آن می‌چسبانند. بعد از آنکه سطح مورد نظر را با فیروزه پوشاندن و فضاهای خالی میان فیروزه‌ها را با فیروزه‌های ریزتر پر کردند، آن را به کمک سنگ «آب سان» صاف و صیقلی می‌کنند تا برجستگی‌های لاک و فیرزه از بین رود و سطحی یک دست به دست آیند. در این مرحله است که رنگ واقعی فیروزه نمایان می‌شود.

  مرحله سوم پرداخت گری است. در این مرحله بر روی سطوح فیروزه کوبی شده را پولیش می‌کشند و بعد روی آن را پلی استر می‌کشند که دلیل آن حفاظت از سطح کار و همچنین زیبایی حداکثری اثر است.

  کاربرد فیروزه‌کوبی:

  هنر فیروزه کوبی مانند بسیاری از هنرها جنبه تزیینی و تجملی دارد. اما از آن جا که این هنر را بر ظروفی نظیر شیرینی خوری، قندان، گلدان گلاب پاش، سنگاب و…. پیاده می‌کنند فقط جنبه کاربردی نیز پیدا می‌کنند. اما همان گونه که گفتیم فیروزه کوبی قبل از آنکه بر ظروف انجام شود بر روی زیورآلات پیاده می‌شد. هنری که امروزه نیز طرفداران زیادی دارد.

  اما امروزه از فیروزه کوبی به جز بر روی ظروف و زیورآلات برای ساخت تابلوهای نفیس نیز استفاده می‌شود. بدین گونه که خوشنویسی بر روی سطح اگر پارچه‌ای باشد نوشته شده و سپس فیروزه‌ها بر روی آن چسبانده می‌شوند و اگر سطح مورد نظر چوبی باشد بعد از لیزر طرح مورد نظر بر روی چوبی تکه‌های فیروزه داخل آنها کار می‌شود.

  لینک های مفید :

  https://parsianhandicrafts.com/product-category/%D9%81%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%A8%DB%8C/%D8%B3%D9%86%DA%AF%D8%A7%D8%A8-%D9%81%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%A8%DB%8C/

  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%87%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%D8%A8

 • ۰
 • نظرات [ ۰ ]
  • acro
  • پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۹۸

  بشقاب قلمزنی

  پیش دستی قلمزنی
  قلمزنی
  هنر خودکار زنی هنری ست که به واسطه خودکار و ضربه چکش نقش و نگاری روی اشیا فلزی پدید میاورد . هنر مداد زنی روی فلز زیاد با تداوم است و بقای بیشتری داراست . چنانکه ما اثرها فلزی زیادی را از ادوار قبلی در اختیار داریم که در زمان زمان زخم چندانی ندیده اند و طرح و نقش آنان مراقبت شده . بها فروش ظروف قلمزنی پررنگ صنعت های دستی فلزی امروزی اصفهان

  مبتنی بر مستندات تاریخی پیشینه این هنر به هزاره دوم و نخستین پیش از به دنیا آمدن میرسد . در زمان مورخ عصر ی هخامنشی نقطع ی عطف هنر فلز کاری بوده است . بها فروش ظروف قلمزنی پر رنگ صنعت های دستی فلزی اصفهان

  خودکار زنی را می توان روی فلزاتی مثل مس , طلا جواهرات , نقره , برنج اجرا کرد اما به کار گیری از مس به سبب ساز نرمی و صورت پذیری که دارااست و نیز چنین مقرون به صرفه خیس بودن نسبت به نقره و طلا و جواهرات همگانی خیس است .

  از ابزار آلات دارای اهمیت هنر مداد زنی , مداد است که سازه به مورد به کارگیری دارنده صورت ها و مقدار های گوناگونی ست . خودکار سنبه , مداد جزئییات , پررنگ کاری , پرداز , سواد و … .

  نظیر اکثری از هنر های سنتی و صنعت های دستی دیگر اصفهان راءس کلیدی ساخت اثرها مداد زنی ست
  اولی تراز از ساخت مال قلمزنی قیراندود کردن پشت کالا است که از خم برداشتن و تا شدن تراز فعالیت حین چکش کاری و قلمزنی حفظ می نماید . پس از قیر اندود کردن مرحله فعالیت را با دوغاب سفیدی می پوشانند و بوسیله گرته برداری یا این که مستقیما به وسیله خویش هنرمند طرح را روی تراز متبوع انتقال میدهند و بعد با خودکار های متناسب با هر بخش استارت به خودکار زنی می نمایند .

  بشقاب قلمزنی

  در تراز ی بعدبه روسازی طرح می‌پردازند که عبارت است از حک کردن نقش مایه هایی روی مرحله نقوش خودکار زنی شده بوسیله مداد هایی که راز آنها حکاکی شده‌است .

  پس از اتمام فرایند ساخت نقش قیر را به امداد حرارت از مرحله فعالیت جدا می نمایند .

  در شرایطی‌که جنس در طول فعالیت خم شده یا این که مجروح باشد صاف کاری می شود و در صورت چندین تکه بودن بخش های متفاوت آن به نیز وصل میگردند و در غایت توسط فرچه پرداخت و پاک می شود .

  در انتها سیاه کاری انجام می شود که عبارت است از لبریز کردن کلیه ی بخش های فرورفته با مخلوطی از دوده و واکس که به خوب تر نمایان شدن طرح و نقش یاری می نماید .

  قلمزنی روی سطح ها مختلفی نظیر گلدان تابلو پیش دستی قندان و امروزه زیورآلات انجام می شود .

  هرچه نقوش ساخت شده از نازکی بیشتری برخوردار باشند و پرکارتر باشند بها هنری و دنیوی فرآورده بیشتر است .

  پر رنگ کاری , نیم پررنگ کاری , ریزقلمزنی , حکاکی , مشبک کاری و جنده کاری از گونه های قلمزنی میباشند که هر یک در مدل خویش قشنگ و بینظیر می‌باشند .

  نقوش مصرف شده در قلمزنی متنوع بوده و اکثر زمان ها الهام گرفته از تمدن مورخ یا این که ماجرا های سابق و اصیل اهل ایران می‌باشند مثل اسلیمی و ختایی ها , گل و مرغ , سیمرغ , شکار , ابنیه , مساجد و … .

  برای تشخیص اصل و فعالیت دست بودن یک فرآورده قلمزنی آن را در دست بگیرید , محصول ها قلمزنی اصل معمولا وزن قابل توجهی دارا‌هستند . به نقوش تولید شده توجه فرمائید , نقوش فعالیت دست در تمامی یکسان و یک مقدار نیستند

  منبع : https://parsianhandicrafts.com/product-category/%D9%82%D9%84%D9%85%D8%B2%D9%86%DB%8C/%D9%85%D8%AC%D9%85%D8%B9-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DB%8C/

 • ۰
 • نظرات [ ۱ ]
  • acro
  • چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۹۸

  طراحی سایت در ارومیه

  طراحی سایت در ارومیه

  تیم فنی مهندسی سئو هاب یکی از برترین ها در زمینه طراحی سایت و سئو میباشد ، طراحی سایت در ارومیه توسط این تیم به صورت سئو شده صورت میگیرد. 

  تیم سئو هاب در چند سال گذشته نیز این کار را به صورت لوکال در ارومیه انجام میدادند اما امروز آنها به صورت اینترنتی نیز کار طراحی سایت را انجام میدهند. 

  شما عزیزان هم اگر در آذربایجان غربی هستید میتوانید طراحی سایتتان را به Seo hub واگذار کنید. این تیم فنی مهندسی توانسته سایت هایی با رعایت نهایت سئو طراحی نماید. 

  طراحی سایت توسط سئو هاب در ارومیه به چه صورت انجام میگیرد؟

  طراحی سایت توسط این واحد بدین صورت میباشد که ابتدا هاست و دامنه شما را از جایی مطمئن تامین مینمایند تا بعداً مشکلی از جانب تحریم ها به وجود نیاید. 

  سپس زمانی که بیس کار شما راه اندازی شد ، کم کم اینترفیس سایتتان را طراحی مینمایند. در نهایت بعد از مدتی که طراحی بیس سایت آماده شد تیم سئو هاب شروع به یادگیری شما مینایند یعنی هرآنچه برای مدیریت سایت نیاز دارید را به شما خواهند آموخت.

  سئو در طراحی سایت های این تیم به چه صورتی است؟

  زمانی که تیم سئو هاب برای شما سایتی را طراحی نماید خواهد دید که این سایت به صورت سئو بیسیک و مطابق با سئو روز جهان طراحی خواهد شد. 

  سئو هاب به دلیل اینکه وب سایت شما را به عنوان یکی از نمونه کارها در سایت قرار میدهد همیشه سعی بر این دارد تا سئو سایت شما را به نوعی تامین نماید که در کلمات کلیدی مربوط به کسب و کارتان رتبه خوبی داشته باشید. 

  آیا میتوانیم طراحی سایت را بیاموزیم؟

  بله شما میتوانید طراحی سایت را از تیم سئو هاب بیاموزید ، برای اینکار کافی است تا به آدرس زیر مراجعه فرمایید تا هرآنچه نیاز دارید را مشاهده کنید:

  https://seo-hub.info/seo-in-locations/seo-learning-in-urmia

 • ۰
 • نظرات [ ۰ ]
  • acro
  • يكشنبه ۱۵ ارديبهشت ۹۸
  تیم مهندسی آکروتیک با کادری مجرب در زمینه سئو ، تولید محتوا ، طراحی سایت و...
  نویسندگان